رئیس اتاق بازرگانی ایلام در دیدار با مدیرکل میراث: توانمندی های گردشگری ایلام باید معرفی شوند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بر ضرورت معرفی توانمندی های گردشگری این استان تاکید کرد.

سیدمحمد موسوی نسب گفت: استان ایلام دارای تمدنی به بزرگی تاریخ بوده که باید ظرفیت این استان در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای جلب گردشگران داخلی و خارجی معرفی شوند.

وی با اشاره به راه اندازی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایلام اظهار کرد: کمیسیون گردشگری مصمم است با استفاده از ظرفیت کارشناسی دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی به ویژه میراث فرهنگی فرصت های جدیدی را برای تحول در این بخش فراهم آورد.

رئیس اتاق بازرگانی ایلام از آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه مشترک از ظرفیت های گردشگری و میراث فرهنگی ایلام با همکاری اتاق بازرگانی و میراث فرهنگی در اتاق ایران خبر داد و گفت: مهم ترین رویکرد اتاق بازرگانی این است که بتواند در راستای شکوفایی این حوزه گام بردارد.

موسوی نسب برنامه ریزی برای حمایت از دفاتر گردشگری و تلاش برای اسکان گردشگران مذهبی در ایام اربعین به منظور پشتیبانی از دفاتر گردشگری و هتل داران را از دیگر برنامه های اتاق بازرگانی عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام نیز در این نشست از آمادگی همه جانبه برای توسعه همکاری با اتاق بازرگانی خبر داد.

فرزاد شریفی گفت: میراث فرهنگی از هرگونه همکاری در راستای ایجاد نمایشگاه صنایع دستی مشترک با اتاق بازرگانی در استان، فراستانی و خارج از کشور استقبال می کند.

وی ادامه داد: ظرفیت های گردشگری استان ایلام منحصر به فرد است و تاکنون نمایشگاه صنایع دستی در کشور عراق ایجاد شده که تلاش می شود با همکاری اتاق بازرگانی این روند ادامه داشته باشد.

در این نشست مقرر شد که تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی ایلام و میراث فرهنگی در راستای حمایت همه جانبه از بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تدوین و اجرایی شود.