رئیس اتاق بازرگانی ایلام در دیدار مدیرکل تامین اجتماعی: مشوق های لازم برای حمایت واقعی از فعالان اقتصادی تدوین و اجرایی شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی استان بر ضرورت تدوین و اجرای مشوق های لازم برای حمایت واقعی از فعالان اقتصادی تاکید کرد.

سیدمحمد موسوی نسب گفت: دولت باید بسته های تشویقی در بخش های تامین اجتماعی، مالیاتی، بانکی و بخشودگی جرائم را برای حمایت از فعالان بخش های تولیدی، معدنی، تجاری و کشاورزی و اقتصادی تدوین و اجرایی کند.

وی ادامه داد: امروزه فعالان تولید، تجارت و بازرگانی به عنوان سربازان جبهه اقتصادی نقش مهم و تاثیرگذاری را در حوزه کسب و کار، اشتغال، ارزآوری و شکوفایی اقتصاد بر عهده دارند.

رئیس اتاق بازرگانی ایلام با اشاره به اینکه همه وظیفه دارند حامی و پشتیبان واقعی فعالان بخش خصوصی و اقتصادی باشند تاکید کرد: کشور و استان ایلام دارای ظرفیت های مناسبی برای کار است اما عدم حمایت واقعی از تولید و تجارت باعث بروز مشکلاتی برای فعالان اقتصادی شده است.

موسوی نسب اظهار کرد: بنابراین ضرورت دارد که برای پویایی اقتصاد، همه به فعالان اقتصادی با نگاه فرابخشی کمک کنند تا تولید و تجارت بتواند در رقابت با سایر کشورها سرپا بایستد.

وی یادآور شد: اتاق بازرگانی ایلام به عنوان پارلمان بخش خصوصی از هرگونه فعالیتی که منجر به توسعه اقتصادی شود، استقبال می کند.

موسوی نسب از تامین اجتماعی خواست مشوق های خاصی را که برای حمایت از فعالان اقتصادی در نظر گرفته شده را اجرایی کند.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام نیز در این نشست گفت: تامین اجتماعی بزرگترین نهاد بیمه ای، درمانی و اقتصادی کشور بوده که حامی فعالیت بخش خصوصی است.

علی اشرف تابانی بیان کرد: تامین اجتماعی از هرگونه اقدامی که منجر به توسعه روابط با فعالان بخش خصوصی شود، استقبال می کند و از آمادگی لازم برای بخشش جرائم براساس آنچه که قانون برای کارفرمایان تعریف کرده برخوردار است.

وی ادامه داد: مهم ترین تلاش ما این است که مشکلات فراروی فعالان بخش خصوصی از طریق اتاق بازرگانی به تامین اجتماعی منعکس شود تا در فضایی کارشناسی شده و دقیق مشکلات حل و فصل شود.

تابانی تاکید کرد: تامین اجتماعی در کنار اتاق بازرگانی خواهد بود و برای حمایت واقعی از فعالان اقتصادی از هیچ کوششی فروگذاری نمی کند.

نائب رئیس اول اتاق بازرگانی ایلام نیز در این نشست نقش تامین اجتماعی در معادلات اقتصادی، اجتماعی و درمانی را منحصر به فرد توصیف کرد.

فرزاد فیض الهی گفت: ضرورت دارد که تامین اجتماعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی با استفاده از مشوق های خاص از فعالان اقتصادی حمایت کند.

وی حمایت واقعی از تولید، اصلاح قوانین دست و پاگیر به ویژه بانکی،  توسعه فعالیت های صادراتی در مرز ، ضرورت آموزش به جوانان جویای کار و استفاده بهینه از ظرفیت های اقتصادی استان را جزو مهم ترین رویکردهای اساسی برای توسعه اقتصادی استان برشمرد