‏‏

‏‏

شنبه, 17 اسفند 1392 ساعت 07:38

استاندار در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی: توسعه ایلام در گرو به کارگیری توانایی بخش خصوصی است

 

استاندار ایلام تاکید کرد: پیشرفت و رشد استان در کنار مشوق های دولتی در گرو به کارگیری توانایی و سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق ایلام، ˈمحمدرضا مرواریدˈ در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی ایلام گفت: بیش از هر زمان دیگری امروزه به سرمایه گذاری و فعالیت های بخش خصوصی برای رونق اقتصادی و اشتغال و ارزآوری استان نیاز است.

وی ادامه داد: دولت باید راه را برای ورود بخش خصوصی به منظور به گردش درآوردن چرخه های تولید و اشتغال و درآمدزایی باز کند.

نماینده بلندپایه دولت در استان ایلام اظهار کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید نشان داده که همراه و پشتیبان بخش خصوصی است و در این راه تمام توان خود را برای ورود سرمایه گذاران به عرصه های مختلف اقتصادی به کار گرفته است.

مروارید افزود: بخش خصوصی ایلام نیز از توانمندی مالی بالایی برخوردار است و تلاش می شود که از ظرفیت های صاحبان سرمایه برای توسعه همه جانبه استان استفاده بهینه شود.

استاندار ایلام یادآورشد: تلاش می شود که مشکلات فراروی بخش صادرات کالا از پایانه مرزی مهران با لحاظ دیدگاه های کارشناسی اتاق بازرگانی و دیگر دستگاه های اجرایی مربوط یکی پس از دیگری شناسایی و رفع شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام نیز در این نشست گفت: مشوق های حمایتی از سوی دولتمردان برای رونق تولید و صادرات باید در نظر گرفته شود.

ˈشعبان فروتنˈ بیان کرد: بخش تولید ما امروزه برای اینکه بتواند وارد چرخه رونق اقتصادی شود، بیش از هر زمان دیگری به حمایت و پشتیبانی نیازمند است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر پرداخت جوایز صادراتی به تجار قطع شده که باید این نوع مشوق ها به منظور حمایت از فعالان اقتصادی به روز شوند.

رییس اتاق بازرگانی ایلام یادآور شد: بانک های عامل باید همواره یار و یاور بخش خصوصی در تمامی عرصه ها به ویژه تولید و صادرات باشند.

فروتن اظهار کرد: بخشی از قوانین دست و پا گیر بوده و مشکلاتی برای تجار و بازرگانان و تولیدگران ایجاد کرده اند که نیاز است این قوانین اصلاح شوند.

وی همچنین خواستار توسعه بازارچه های مرزی بین این استان با کشور عراق شد و گفت: این استان به سبب شرایط و موقعیت جغرافیایی با عراق دارای جایگاه ارزشمندی است که باید از این فرصت به نحو شایسته ای استفاده شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام تکمیل و توسعه زیرساخت های اقتصادی استان را جزو نیازهای جدی فعالان بخش خصوصی دانست و اضافه کرد: همه باید تلاش کنیم که زیرساخت ها به منظور جلب سرمایه گذاران به استان تکمیل شوند.

فروتن مرز بین المللی مهران نوپا اما توانمند عنوان کرد و افزود: تجار و بازرگانان فعال در مرز مهران همواره با تلاش شبانه روزی رونق خاصی به این مرز بخشیده اند.

معاون برنامه ریزی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: ظرفیت ها و توانمندی های سرمایه گذاری استان باید با کمک بخش خصوصی و دولتی معرفی شود.

ˈحشمت اله عسگریˈ بیان کرد: ایلام دارای ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف اقتصادی است که برای ظهور و رونق آنها نیاز به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی ادامه داد: منابع نفت و گاز، مرز بین المللی مهران، صنعت و معدن، کشاورزی و دو مقوله گردشگری سیاحتی و مذهبی به عنوان فرصت ها و مزیت های توسعه ای استان باید بیش از پیش به سرمایه گذاران معرفی شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز گفت: تجار و بازرگانان استان باید برای رونق هر چه بیشتر صادرات، نیازهای واقعی بازار عراق را شناسایی کنند
.
ˈیارالله نصیریˈ بیان کرد: عراق دارای بازار های بکری در بخش های مختلف است که باید با نیازسنجی آن کشور متناسب با بازار آن به صدور کالا و خدمات اقدام شود.

وی ادامه داد: تجار و بازرگانان باید با افزایش بازاریابی و سفر به کشور همسایه نیازهای واقعی بازار عراق را شناسایی کرده و متناسب با آن برنامه ریزی کنند.

در این نشست مدیران بانک های عامل ، مدیرکل گمرکات، معاون مالیات و دیگر مسوولان در خصوص مسائل و مشکلات فراروی صادرات مباحثی مطرح کردند.

خواندن 3525 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 خرداد 1393 ساعت 07:25