‏‏

‏‏

یکشنبه, 29 خرداد 1401 ساعت 08:57

رئیس اتاق بازرگانی ایلام: یک هیات تجاری اقتصادی عراق وارد این استان شد

25khordad14011

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: یک هیات تجاری ، اقتصادی از استان دیاله عراق بمنظور بررسی راه های گسترش ارتباط تجاری و اقتصادی وارد ایلام شدند.

شعبان فروتن بیان کرد: این هیات عراقی با دعوت رسمی اتاق بازرگانی ایلام و متشکل از رئیس و اعضای هیات رئیسه، تجار و فعالان تولیدی صنعتی اتاق بازرگانی دیاله عراق در ایلام حضور یافتند.

وی ادامه داد: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز این هیات 21 نفره از استان دیاله عراق را همراهی   می کند.

رئیس اتاق بازرگانی ایلام افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، نشست با با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، تجار و بازرگانان، نشست با استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی حوزه اقتصادی استان و همچنین بازدید از شهرک صنعتی ایلام از برنامه های سفر ۲ روزه این هیات است.

فروتن تاکید کرد: مهم ترین هدف از پذیرش این هیات گسترش روابط اقتصادی و تجاری در بازارچه جدید مرزی هلاله شمالی در این استان بوده چرا که این بازارچه در مقابل این استان مرزی عراق واقع شده است.

وی اظهارکرد: استان ایلام دارای توانمندی های فراوانی برای سرمایه گذاری است و از هرگونه سرمایه گذاری مشترک با کشور عراق در بخش های مختلف استقبال می کنیم.

فروتن یادآور شد: استان ایلام یکی از مهم ترین گرانیگاه های صادرات کالا به شهرهای مختلف عراق بوده که پارسال بیش از یک میلیارد و 160 میلیون دلار کالا از مرز مهران این استان به کشور همسایه صادر شده است.

خواندن 76 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 خرداد 1401 ساعت 06:29