‏‏

‏‏

یکشنبه, 01 اسفند 1400 ساعت 09:50

رئیس اتاق بازرگانی ایلام: بخش خصوصی از راه اندازی بازارچه هلاله شمالی با عراق استقبال می کند

1esfand1400

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت، اتاق بازرگانی ایلام و فعالان بخش خصوصی به ویژه تجار و بازرگانان از راه اندازی بازارچه هلاله شمالی با کشور عراق استقبال      می کند.

شعبان فروتن به امضای تفاهم نامه راه اندازی بازارچه هلاله شمالی بین استانداران ایلام و دیاله عراق در هفته گذشته اشاره و بیان کرد: با توجه به وجود مرز طولانی بین این استان با کشور عراق، افزایش بازارچه و مرزهای رسمی می تواند به توسعه صادرات منجر شود.

وی ادامه داد: بازارچه هلاله شمالی می تواند به عنوان پشتیبان مرز مهران ، گذرگاه تجاری جدیدی را در حوزه اقتصادی و صادرات ایجاد کند که زمینه ساز اشتغال، توسعه صادرات غیرنفتی و در نهایت رونق اقتصادی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایلام تاکید کرد: بخش خصوصی از آمادگی کامل برای تامین بازار عراق از طریق بازارچه هلاله شمالی با عراق برخوردار است.

فروتن گفت: استان ایلام دارای بهترین شرایط از حیث موقعیت راهبردی با هدف توسعه صادرات غیرنفتی با کشور عراق برخوردار است که می طلبد گذرگاه های اقتصادی جدیدی بین استان و استان های مرزی عراق ایجاد شود.

وی اظهار کرد: استفاده حداکثری از فرصت مرزی با کشور عراق می تواند چرخه های توسعه ای استان را به گردش درآورد، چرا که تقویت صادرات زمینه ساز رشد تولید و در نهایت فضای کسب و کار است.

فروتن ابراز امیدواری کرد، با همکاری دستگاه های اجرایی، اتاق بازرگانی و فعالان تجاری و اقتصادی زمینه مناسبی برای رونق اقتصادی منطقه ایجاد شود.

خواندن 517 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 ارديبهشت 1401 ساعت 09:33