‏‏

‏‏

سه شنبه, 08 بهمن 1398 ساعت 09:13

نائب رئیس اتاق ایلام: هزینه تولید سرسام آور است

8bahman98

 

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: هزینه تولید در شرایط کنونی به اوج رسیده و سرسام آور است.

عدنان کرمی نسب در نشست کمیته کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در رابطه با پیگیری مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی ایلام بیان کرد: شرایط ناشی از افزایش قیمت تمام شده تولید باعث بروز مشکلات اساسی برای تولیدگران شده به نحوی که صنعت زمین گیر شده است.

وی ادامه داد: فشارهای بانکی، تامین اجتماعی، مالیاتی و ارزش افزوده در کنار افزایش چند برابری قیمت مواد اولیه باعث شده که صنعتگران برای تولید مشکلات عدیده ای داشته باشند این درحالی است که متاسفانه هیچ گونه حمایتی از تولیدگران نمی شود.

نائب رئیس اتاق ایلام اظهار کرد: دستگاه های اجرایی و بانک ها باید همواره نگاه حمایتی به بخش تولید داشته باشند چرا که اگر تولید رونق گیرد مسیر برای توسعه صادرات غیرنفتی، شکوفایی اقتصاد، اشتغال پایدار و دستیابی به توسعه پایدار باز می شود.

کرمی نسب به مشکلات زیرساختی در حوزه برق، آب، گاز و تصفیه خانه در شهرک صنعتی ایلام اشاره کرد و گفت: با وجود پیگیری های فراوان اما بخش عمده ای از این مشکلات از سال های گذشته تاکنون حل نشده است.

وی افزود: کمبود ماشین آتش نشانی، نبود گارد حفاظتی و غیرفعال بودن سیستم دوربین مدار بسته از دیگر مشکلاتی است که در شهرک های صنعتی ایلام وجود دارد.

این فعال صنعتی اظهار کرد: تلاش می شود که خروجی این نشست که مبتنی بر بررسی مشکلات است پس از جمع بندی و دریافت پیشنهادات در نشست آینده شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شود.

در این نشست نمایندگان فعالان تولیدی در شهرک های صنعتی و همچنین کارشناسان دستگاه های اجرایی استان ایلام مباحثی در خصوص مشکلات و همچنین ارائه راهکارها برای رفع این موانع مطرح کردند.

خواندن 496 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 17 اسفند 1398 ساعت 12:06