‏‏

‏‏

شنبه, 01 تیر 1398 ساعت 05:04

رئیس اتاق بازرگانی ایلام در نشست با هیات عراقی: این استان از هرگونه سرمایه گذاری مشترک با عراق استقبال می کند

1tir981


 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: این استان از هرگونه سرمایه گذاری مشترک با عراق در بخش های مختلف به ویژه حوزه گردشگری استقبال می کند.

شعبان فروتن در نشست تخصصی فعالان گردشگری استان ایلام با کارگزاران بخش گردشگری کشور عراق در اتاق بازرگانی ایلام بیان کرد: این استان در بخش های مختلف گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی، محصولات صنایع دستی دارای توانمندی های فراوانی برای سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه علاوه بر گردشگری، بسترهای لازم برای ورود فعالان سرمایه گذاران بخش های اقتصادی به این استان فراهم است ادامه داد: این استان به سبب داشتن شرایط مناسب اقلیمی و اقتصادی می تواند مقصد مناسبی برای برگزاری تورهای زیارتی - گردشگری و هچنین جذب سرمایه گذاران عراقی باشد.

رئیس اتاق ایلام افزود: ایجاد کمپ های گردشگری، هتل، مهمانپذیر، نمایشگاه های صنایع دستی از جمله کارهایی است که می تواند در مسیر تردد زایران عتبات عالیات و گردشگران منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود.

فروتن افزود: افزایش دفاتر خدمات گردشگری در کنار نظارت کامل بر آنها نیز می تواند فرصت های جدیدی را برای اشتغال و رونق گردشگری منطقه ایجاد کند.

وی اظهار کرد: استان ایلام جزو استان هایی است که ریشه در تاریخ دارد و دارای جاذبه های تاریخی، طبیعی و زیبایی های منحصر به فردی است.

فروتن تاکید کرد: مهم ترین انتظار ما از آژانس های گردشگری استان های همجوار در عراق این است که بتواند زمینه لازم را برای جلب گردشگران به این استان ایلام فراهم کنند.

وی با بیان اینکه استان ایلام از هرگونه سرمایه گذاری عراقی ها در راستای تقویت صنعت گردشگری حمایت می کند گفت: این استان هیچگونه محدودیتی در زمینه حمایت از سرمایه گذاران در زمینه ایجاد هتل های پنج ستاره و دیگر زیرساخت های گردشگری ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام نیز در این نشست گفت: استان ایلام از حیث گردشگری دارای جاذبه های منحصر به فردی است که می تواند بهترین مقصد برای گردشگران عراقی باشد.

عبدالمالک شنبه زاده افزود: این استان آمادگی کامل برای برگزاری تورهای مشترک با طرف عراقی دارد تا بتوانیم فرصت های جدیدی را در این عرصه فراهم کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد، در آینده نزدیک شاهد تحول در حوزه گردشگری استان ایلام و استان های مرزی عراق در همجواری این منطقه باشیم.

نماینده آژانس گردشگری کشور عراق نیز در این نشست از هرگونه همکاری لازم برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان ایلام استقبال کرد.

علی صالح گفت: تکمیل طرح های گردشگری استان ایلام نیازمند سرمایه گذاری است که آژانس های عراقی می توانند در این زمینه کارهای مشترکی را به منظور رونق صنعت گردشگری در منطقه انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه اکنون 14 آژانس گردشگری از شهرهای مختلف کشور عراق در این نشست شرکت دارند افزود: تلاش می کنیم که در آینده شاهد افزایش تردد گردشگران عراقی به استان ایلام باشیم.

کاردار اقتصادی ایران در نجف نیز در این نشست گفت: کار برگزاری تورهای گردشگری از شهرهای مختلف عراق به استان ایلام آغاز شده است.

عارف عباسی بیان کرد: با توجه به نشست های مختلفی که با مسئولان دولتی و بخش خصوصی استان ایلام و طرف های عراقی برگزار شده، برگزاری تورهای تجاری از عراق در دو هفته اخیر به این استان وارد مرحله اجرایی شده است.

وی ادامه داد: آژانس های عراقی بدنبال توسعه روابط گردشگری با استان های مختلف کشور از جمله استان ایلام هستند و در این زمینه آمادگی سرمایه گذاری مشترک نیز دارند.

عباسی افزود: باید تلاش شود که زمینه پایدار برای تقویت صنعت گردشگری در منطقه فراهم شود.

 

خواندن 790 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 07:41