‏‏

‏‏

شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 10:31

رئیس اتاق بازرگانی ایلام در جشنواره کارآفرینان برتر استان: کارآفرینان باید حمایت شوند

18esfand971


 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: با توجه به نقش و کارکرد کارآفرینان در حوزه اقتصادی بنابراین فعالان در حوزه کارآفرینی باید حمایت شوند.

شعبان فروتن در هفتمین جشنواره کارآفرینان برتر استان ایلام بیان کرد: کارآفرینان نقش موثر و مستقیمی در اشتغالزایی، تقویت تولید و به تناسب آن صادرات دارند که باید دستگاه های اجرایی به فعالان حوزه کارآفرینی نگاه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: استان ایلام دارای ظرفیت های مختلفی در بخش های نفت و گاز، مرز مشترک با کشور عراق، کشاورزی، گردشگری و صنعت و معدن است که می طلبد با حمایت از کارآفرینان زمینه شکوفایی اقتصادی منطقه را بیش از پیش فراهم کرد.

رئیس اتاق ایلام اظهار کرد: ضرورت دارد که با تدوین و اجرای برنامه های مختلف از جمله ایجاد بسته مشوق های لازم از حیث مالیاتی و تامین اجتماعی و ارائه وام های ارزانقیمت به کارآفرینان زمینه لازم برای جذب آنها فراهم شود.

فروتن افزود: هر چه کارآفرینان تقویت شوند به تناسب آن شاهد بهبود فضای کسب و کار، رونق تولید، اشتغال و شکوفایی همه جانبه اقتصادی در بخش های مختلف خواهیم بود.

وی تاکید کرد: اتاق بازرگانی ایلام همواره حامی و پشتیبان کارآفرینان بوده و هست و در این زمینه کمیسیون های تخصصی را با هدف حمایت از کسب و کار تشکیل داده که از کارآفرینان، اساتید دانشگاهی و کارشناسان دستگاه های اجرایی دعوت می شود که در نشست های این کمیسیون ها شرکت کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام نیز در این آیین گفت: کارگران و کارفرمایان با وجود تحریم ها چراغ صنعت کشور را روشن نگه داشته اند که این مهم وظیفه تلاشگران خدماتی در تامین اجتماعی را دوچندان می کند.

18esfand972

سهیلا ملکشاهی اظهار داشت: کارفرمایان با ایجاد کوچک ترین اشتغال در کشور نمونه هستند و حفظ واحدهای صنعتی و تولیدی در شرایط سخت اقتصادی از افتخارات کارفرمایان موفق است.
وی افزود: با توجه به شرایط کنونی کشور و با تشدید تحریم ها و جنگ اقتصادی با فعال بودن چرخه تولید کارفرمایان، دشمنان را ناامید کرده و با هر گامی که برداشته می شود، دشمن چندین قدم عقب نشینی می کند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام یادآور شد: در جامعه مشکلات زنجیروار به هم متصل هستند و رفع موانع در همه بخش ها به تعامل و همکاری مدیران، کارگران و کارفرمایان نیاز دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام نیز در این آیین گفت: در شرایط کنونی برخی کارفرمایان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت می کنند و در این مسیر نیز گام های خوبی برداشته اند.
دکتر کریم لاله ماژین اظهار داشت: بیش از نیمی از جمعیت استان ایلام تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارد و به عنوان یک ارگان پاسخگو و رعایت کننده ارزش های دینی، ملی و تعاملات اجتماعی به ویژه با شرکای خود است.
وی افزود: پویایی، پایداری و کارآمدی سازمان با وجود این شرکا و در سایه تعاملات، همکاری و حضور چشمگیر کارفرما و کارآفرینان به دستاورد های با ارزش خواهیم رسید و به همین دلیل سازمان نگاه ویژه ای به این جامعه هدف دارد.
لاله ماژین یادآور شد: کارگران و کارفرمایان در عرصه تولید و اشتغال علاوه بر فراهم کردن معیشت انسانی، در چرخه توسعه کشور نقش فعالی دارند و سازمان خود را ملزم به حمایت از این جامعه می داند.

در پایان این مراسم با اهدای جایزه و لوح از خدمات شش کارآفرین برتر استان ایلام تجلیل شد.

 

خواندن 592 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 06:48