‏‏

‏‏

چهارشنبه, 15 اسفند 1397 ساعت 10:51

با همکاری اتاق بازرگانی ایلام و جامعه نیکوکاری ابرار انجام شد: اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان ایلامی

15esfand971


 

اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان ایلامی با همکاری اتاق بازرگانی ایلام و جامعه نیکوکاری ابرار با حضور مسئولان ارشد استانی در این استان انجام شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در این آیین گفت: جامعه نیکوکاری ابرار شعبه ایلام حدود چهار سال است که فعالیت خود را در این استان آغاز کرده و در این مدت نسبت به شناسایی دانش آموزان و دانشجویان نخبه در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته استان اقدام کرده است.

شعبان فروتن بیان کرد: حدود 80 دانش آموز و دانشجوی نخبه در مناطق روستایی و مناطق کمتر توسعه یافته استان ایلام تحت حمایت تحصیلی جامعه نیکوکاری ابرار قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان برای پیشرفت علمی جزو مهم ترین اهدافی بوده که در جامعه نیکوکاری ابرار در این استان انجام گرفته است.

رئیس اتاق ایلام تاکید کرد: مهم ترین رویکرد اتاق بازرگانی ایلام با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار این است که بتواند فرصت مطلوبی را برای دانش آموزان و دانشجویان نخبه در مناطق کمتر توسعه یافته فراهم کند تا استعدادهای آنان شکوفا شود.

فروتن یادآور شد: افزون بر این امسال 500 بسته کمک تحصیلی شامل کیف و کفش، نوشت افزار، لباس و دیگر مایحتاج دانش آموزان نیز بین مناطق روستایی استان ایلام توزیع شده است.

15esfand9721

وی اظهار کرد: همچنین در جریان وقوع سیلاب در استان ایلام نیز در چند سال پیش لوازم خانگی به منظور حمایت از خانواده های سیل زده از طرف جامعه نیکوکاری ابرار بین آنان توزیع شد.

فروتن در ادامه از اعضای هیات رئیسه اتاق ایران و جامعه نیکوکاری ابرار برای توجه به استان ایلام تقدیر و ابراز امیدواری کرد که این کمک ها به مناطق کمتر توسعه یافته این استان همچنان تداوم داشته باشد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست از حمایت های نیکوکارانه اتاق بازرگانی ایلام و ایران و همچنین جامعه نیکوکاری ابرار تقدیر کرد.

ایوب درویشی گفت: اتاق بازرگانی بازوی توانمند دولت برای پیشبرد برنامه های اقتصادی در بخش های مختلف بوده که این اقدام ارزشمند نویددهنده حرکتی جدی برای دستیابی به توسعه پایدار است.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی توانایی تنظیم بازار داخل را دارد که با استفاده از توسعه تجارت خارجی زمینه لازم را برای توسعه اقتصادی فراهم کند.

15esfand9741

وی اظهار کرد: با توجه به تحریم های غرب، نقش فعالان بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی برای خنثی سازی   توطئه های دشمنان امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

درویشی تاکید کرد: کار و تولید داخل مهم ترین عامل پیشبرد اقتصادی است و از تلاش های اتاق های بازرگانی ایلام و ایران برای ورود به مسائل اجتماعی تشکر می کنم.

معاون دادستان ایلام نیز در این نشست اقدام های خودجوش فعالان اقتصادی در راستای کمک های خیرخواهانه به دانش آموزان و دانشجویان را مناسب و قابل تقدیر توصیف کرد.

شهبازی گفت: بدون تردید هر گونه کمک و مساعدت به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت می تواند آثار مثبتی را در آینده برای حمایت از استعدادهای درخشان به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: بدون تردید این دانش آموزان و دانشجویان نخبه نیز در آینده کمک کار دیگران خواهند بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: مسیر تاریخی هر ملتی را نخبگان می سازند و پیش می برند و این استان نیازمند ورود نخبگان به مسائل مختلف است.

محمد نوذری بیان کرد: استان ایلام به عنوان عروس زاگرس معروف است که باید از ظرفیت نخبگان برای ارائه ایده در راستای تقویت گردشگری و دیگر بخش های اقتصادی استفاده شود.

وی ادامه داد: اقدام ارزشمند اتاق بازرگانی ایلام و جامعه نیکوکاری ابرار برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نخبه قابل تحسین است و این گونه حرکت ها در آستانه سال نو همچنان باید تداوم داشته باشد.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی ایران نیز در این نشست از تلاش های مجدانه اتاق بازرگانی ایلام برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نخبه در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته تقدیر کرد.

15esfand9731

علی اصغر خامنوی گفت: جامعه نیکوکاری ابرار در ابتدای تاسیس تاکنون همیشه به عنوان حامی در اعطای انواع کمک ها و مساعدت به دانش آموزان و دانشجوان مستعد کشور بوده است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم جامعه نیکوکاری توسعه پایدار روستایی است که با مشارکت خود اهالی روستا تسهیلاتی به آنان اعطا می شود تا به رشد و شکوفایی برسند.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار تاکید کرد: توسعه پایدار روستایی زمینه ساز جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر است که این اقدام می تواند منجر به تقویت تولید شود.

خامنوی افزود: جامعه نیکوکاری ابرار در ایجاد مراکز آموزشی و تولیدی پیشتاز بوده و در جریان وقوع سیل، زلزله همواره کمک کرده و تاکنون 30 مرکز آموزشی و مدرسه با کمک این جامعه ایجاد شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با همدلی جامعه نیکوکاری ابرار و اتاق های بازرگانی زمینه لازم برای ارائه خدمات مطلوب تر به جامعه هدف فراهم شود.

رونمایی از مجموعه شعر ( من به نام تو) از دانش آموز (آرزو دارایی) و اعطای بورس تحصیلی به 80 دانش آموز نخبه استان ایلام جزو برنامه پایانی این همایش بود.

15esfand9751

 

خواندن 1703 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 04:10