‏‏

‏‏

دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 05:16

رئیس اتاق بازرگانی ایلام: شرکت های دانش بنیان باید حمایت شوند

24dey97

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام خواستار حمایت همه جانبه از شرکت های دانش بنیان برای توسعه همه جانبه تولیدات داخلی شد.


 

شعبان فروتن در جریان دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: با توجه به نقش شرکت های دانش بنیان در زمینه اقتصاد کنونی، بنابراین می طلبد که از ایده های نخبگان در این حوزه برای رسیدن به تولید انبوه حمایت شود.

وی ادامه داد: این شرکت ها می توانند با ورود به عرصه اقتصاد روز به کارآمدی این حوزه کمک کنند تا شاهد رونق اقتصادی و در نهایت فضای کسب و کار باشیم.

رئیس اتاق ایلام به جمعیت جوان و دانش آموخته این استان اشاره کرد و گفت: باید با برنامه ریزی و فرهنگ سازی تلاش شود که دانش آموختگان نخبه بتوانند در فضایی مناسب برای استفاده از فناوری های روز در حوزه اقتصادی مشارکت همه جانبه ای داشته باشند.

فروتن اظهار کرد: اتاق بازرگانی به عنوان بخش خصوصی حامی شرکت های دانش بنیان خواهد بود و در این زمینه از هیچ کوششی که منجر به عملی شدن ایده های کارشناسی شده باشد، دریغ نخواهد کرد.

رئیس پارک علم و فناوری ایلام نیز در این نشست گفت: 48 شرکت دانش بنیان با 75 محصول قابل عرضه به بازار در استان ایلام فعال است.

کامران طاهر پور بیان کرد: افزون بر این 54 ایده دیگر نیز در حوزه علم و فناوری مبتنی بر شرکت ها دانش بنیان در این استان آماده ارائه است.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری به دنبال راه اندازی صندق پژوهش و فناوری با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان است که با تحقق این مهم می توان کارهای بزرگی را در این عرصه انجام داد.

طاهر پور تاکید کرد: اکنون تشکیل این صندوق در دستور کار قرار گرفته و انتظار می رود که همه مسئولان اعم از اجرایی و بخش خصوصی برای شکل گیری صندوق اهتمام جدی داشته باشند.

در این نشست مقرر شد که تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی و پارک علم و فناوری در زمینه برگزاری دوره های آموزشی و همکاری علمی منعقد شود.

 

خواندن 2937 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 بهمن 1397 ساعت 07:47