‏‏

‏‏

شنبه, 08 دی 1397 ساعت 07:42

رئیس اتاق بازرگانی ایلام در نشست هیات اقتصادی ایلام و اصفهان: ایلام از هرگونه سرمایه گذاری بخش خصوصی استقبال می کند

8dey971

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: این استان از هرگونه سرمایه گذاری که منجر به توسعه اقتصادی همه جانبه شود، استقبال می کند.


 

شعبان فروتن در جریان نشست مدیران اقتصادی استان ایلام به ریاست معاون امور اقتصادی استاندار در جمع اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و سرمایه گذاران استان اصفهان در اتاق بازرگانی بیان کرد: استان ایلام دارای شرایط مطلوبی در بخش های مختلف شامل کشاورزی، نفت ، گاز و پتروشیمی، صنعت و معدن، و داشتن مرز مشترک با عراق و همچنین گردشگری بوده که نیازمند جذب سرمایه گذار است.

وی ادامه داد: مرز 430 کیلومتری با کشور عراق نیز فرصت بدیلی برای توسعه روابط اقتصادی این کشور از طریق استان ایلام را پدید آورده که باید از ظرفیت برای توسعه همه جانبه استان استفاده کرد.

فروتن تاکید کرد: همه مسئولان دولتی و بخش خصوصی استان ایلام از آمادگی لازم برای ارائه خدمات مطلوب به سرمایه گذاران داخلی و خارجی برخوردار هستند.

رئیس اتاق ایلام این استان را بستری مناسب برای حضور سرمایه گذاری صنعتی،کشاورزی و گردشگری برشمرد و گفت: امید است که    سرمایه گذاران بخش خصوصی اصفهان بتوانند با آشنایی با ظرفیت های اقتصادی این استان از نزدیک زمینه لازم را برای اجرای طرح های مشترک اقتصادی در این منطقه فراهم کنند.

8dey972

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: برای سرمایه گذارانی که خواستار سرمایه گذاری در استان ایلام هستند طی یک هفته زمین در منطقه ویژه مهران اختصاص داده می شود.

ایوب درویشی بیان کرد: در طول سال 4 میلون نفر از مرز مهران عبور می کنند و روزانه 6 هزار عراقی از طریق این مرز به ایران وارد می شوند که این می تواند فرصت مطلوبی برای گردشگران باشد.

وی ادامه داد: افزون بر این استان ایلام در زمینه های مختلف دارای ظرفیت برای جذب سرمایه گذاران است و معافیت های خاصی برای فعالان در این بخش در نظر گرفته شده است.

درویشی استان اصفهان را یکی از مناطق توسعه یافته اقتصادی در بین استان ها برشمرد و گفت: استان ایلام می تواند از تجربه این استان برای توسعه پایدار اقتصادی استفاده کند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان نیز در این نشست گفت: ظرفیت های گردشگری اصفهان و ایلام می تواند محور همکاری های اقتصادی و فرهنگی بین دو استان باشد.

سیدعبدالوهاب سهل آبادی با اشاره به ظرفیت های استان ایلام در بخش کشاورزی و وجود زمین مساعد کشاورزی و منابع آبی اظهار کرد: به جای تمرکز بر کشت برون مرزی می توانیم از ظرفیت های استان ایلام برای توسعه بخش کشاورزی استفاده کرد.

وی خواستار تعامل دو طرفه استان ایلام و اصفهان در زمینه های مختلف شد و گفت: تبادل هیات های تجاری و سرمایه گذاری دو طرف    می تواند به معرفی استان ایلام منجر شود.

سهل آبادی نقاط دیدنی و جذاب گردشگران داخلی و ایلام به ویژه طبیعت این استان را فرصت بی بدیل برای جذب گردشگر دانست و گفت: جاذبه های استان ایلام به مردم سراسر کشور معرفی شود.

قاسم علی جباری رییس کمیسیون حمایت از سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اصفهان خواستار معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان ایلام در بخش های مخلف صنعتی ،کشاورزی و خدماتی شد.

8dey973

محمدرضا رجالی رییس کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان در این نشست گفت: حذف روادید بین ایران و عراق می تواند به افزایش حجم سفر دو کشور از طریق مرزها منجر شود و استان ایلام می تواند از این فرصت برای توسعه اقتصادی استفاده کند.

گفتنی است جمعی از مسئولان اقتصادی استان ایلام به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در سفری دو روزه به استان اصفهان از ظرفیت های صنعتی،کشاورزی و شهرک های صنعتی بازدید کردند.

 

خواندن 867 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 05:19