‏‏

‏‏

شنبه, 24 آذر 1397 ساعت 11:18

رئیس اتاق بازرگانی ایلام درنشست با مسئولان واسط عراق: بخش خصوصی از همکاری اقتصادی با عراق استقبال می کند

24azar97

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: بخش خصوصی از هرگونه همکاری تجاری و اقتصادی با کشور عراق استقبال می کند.


 

شعبان فروتن در جریان نشست بررسی مسائل مرزی بین استان های واسط عراق و استان ایلام در آن کشور به ریاست معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار ایلام بیان کرد: بخش خصوصی همواره به دنبال توسعه همکاری های تجاری، بازرگانی و اقتصادی با کشور همسایه است چرا که عراق مهم ترین شریک تجاری ما به شمار می رود.

وی بر ضرورت افزایش مرزهای رسمی و بازارچه بین استان های ایلام و واسط عراق تاکید و اظهار کرد: توسعه مرزهای رسمی می تواند فرصت های جدیدی را برای توسعه روابط اقتصادی پدید آورد.

رئیس اتاق ایلام گفت: بنابراین ضرورت دارد که بازارچه چنگوله (شهابی) بین استان های واسط و ایلام که زیرساخت های آن توسط ایران تامین شده به منظور افزایش روابط اقتصادی بین دو طرف افتتاح شود.

فروتن، صدور ویزای متعدد برای تجار، برگزاری نشست های مرزی با هدف رفع مشکلات احتمالی بین تجار و ایجاد دفاتر مشترک بین اتاق بازرگانی ایلام و واسط را از جمله درخواست های بخش خصوصی این استان از طرف عراقی عنوان کرد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست خواستار شتاب بخشی در ایجاد بازارچه چنگوله(شهابی) بین دو استان شد.

ایوب درویشی گفت: ایجاد بازارچه چنگوله جزو تفاهم نامه های قبلی بین استان ایلام و واسط است که ایجاد این بازارچه می تواند به توسعه صادرات کمک کند و روابط اقتصادی بین دو استان را بیش از پیش مستحکم تر کند.

وی ادامه داد: با توجه به روابط مطلوب تجار استان ایلام و واسط عراق باید تلاش کنیم که تردد تجار دو طرف به آسانی انجام گیرد.

معاون استاندار واسط عراق نیز در این نشست از هرگونه همکاری با بخش خصوصی استان ایلام استقبال کرد و گفت: تلاش ما این است که روابط اقتصادی بین دو استان بیشتر شود.

در این نشست مصوب شد که کارگروهی به ریاست معاون امور اقتصادی استاندار ایلام و یکی از معاونین استاندار واسط با هدف پیگیری رفع مشکلات مرزی، سهولت در تردد تجار دو طرف و همچنین شتاب بخشی در ایجاد بازارچه تشکیل شود.

 

خواندن 1114 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 06:15