‏‏

‏‏

شنبه, 13 مرداد 1397 ساعت 05:40

استاندار ایلام در جمع هیات رئیسه اتاق ایران: نقش بخش خصوصی در رونق اقتصادی تاثیرگذار است

12mordad97

استاندار ایلام گفت: نقش و کارکرد بخش خصوصی در رونق همه جانبه اقتصادی منحصر به فرد و تاثیرگذار است.


 

قاسم سلیمانی دشتکی در جریان نشست با اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران که برای کلنگ زنی ساختمان جدید اتاق بازرگانی ایلام به این استان سفر کرده بود بیان کرد: دولت از هرگونه فعالیت بخش خصوصی که منجر به رونق اقتصادی شود، استقبال و حمایت می کند.

وی ادامه داد: انتظار ما این است با توجه به ظرفیت های موثر اتاق بازرگانی ایران، زمینه لازم برای جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور و استان ایلام فراهم شود.

سلیمانی دشتکی افزود: استان ایلام ظرفیت های مناسبی برای جلب سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی دارد که امید است با همکاری اتاق ایران زمینه لازم برای تحقق این مهم فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام نیز در این نشست گفت: این استان به سبب شرایط و موقعیت جغرافیایی که ناشی از قرار گرفتن در مجاورت کشور عراق بوده یکی از قطب های صادرات کشور محسوب می شود.

شعبان فروتن افزود: توسعه صادرات غیرنفتی یکی از مهم ترین محورهای اصلی دستیابی به توسعه پایدار است که می طلبد زیرساخت های صادراتی در این استان بیش از پیش با حمایت دولتمردان تکمیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این نشست تاکید کرد: بخش خصوصی در کنار سایر دستگاه های اجرایی بدنبال تحقق توسعه اقتصادی کشور است.

غلامحسین شافعی بیان کرد: اتاق های بازرگانی در سراسر کشور نگاه خاصی به رونق همه جانبه کشور دارند و همواره در این زمینه مشاوره لازم را به قوای سه گانه ارائه می دهند.

وی ادامه داد: مهم ترین رویکرد ما این است که از تمامی ظرفیت های داخلی برای دستیابی به توسعه همه جانبه مناطق مختلف کشور استفاده بهینه شود.

 

خواندن 630 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مرداد 1397 ساعت 04:45