چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 05:49

رییس اتاق بازرگانی ایلام:زیرساخت های صادراتی مرز مهران باید تکمیل شود

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

19mehr139611

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام خواستار تقویت و تکمیل زیرساخت های صادراتی در مرز بین المللی مهران شد.

 

شعبان فروتن در جریان بازدید از مرز مهران و دیدار با مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: مرز بین المللی مهران مهم ترین منطقه اقتصادی استان بوده که نیازمند توجه همه جانبه است.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد که زیرساخت های مرز مهران کماکان به تقویت نیاز دارد و باید امکانات بهتری به منظور خدمات رسانی به تجار با هدف توسعه صادرات غیرنفتی در این منطقه بکارگرفته شود.

رییس اتاق بازرگانی ایلام گفت: افزایش محوطه گمرکات، ساماندهی بخش تخلیه و بارگیری کالا، روشنایی محوطه، افزایش باسکول ها و ایجاد امکانات مناسب رفاهی از جمله درخواست های تجار است.

فروتن تاکید کرد: فعالان اقتصادی به ویژه تجار و بازرگانان با وجود گذشت چندین سال از فعالیت مرز بین المللی مهران نباید دغدغه زیرساخت صادراتی داشته باشند که نیاز است در این زمینه کارهای لازم انجام گیرد.

19mehr139621

مدیرکل گمرکات استان ایلام نیز در این نشست گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است بزودی محوطه گمرکات به منظور سهولت در کار صادرات از 15 هکتار کنونی به 25 هکتار افزایش یابد.

محسن مصطفایی بیان کرد: علاوه بر این کار تقویت زیرساخت ها نیز به ویژه ساماندهی تخلیه و بارگیری کالا در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای کار قرار است در آینده نزدیک سه باسکول اصلی و یک باسکول به عنوان یدک بکارگرفته شود تا زمینه لازم برای سرعت در کار فراهم شود.

مصطفایی تاکید کرد:، با مجموعه اقدام هایی که در دست اقدام بوده بزودی شاهد سرعت بخشی صادرات در مرز مهران خواهیم بود.

خواندن 49 دفعه