شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 05:14

رییس اتاق بازرگانی ایلام در دیدار با استاندار جدید: بخش خصوصی در کنار دولت قرار دارد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

15mehr96

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: بخش خصوصی در کنار دولت برای رسیدن به توسعه همه جانبه کشور قرار دارد.

 

شعبان فروتن در جریان نشست با استاندار جدید ایلام بیان کرد: نگاه بخش خصوصی همواره به همکاری مطلوب با دولتمردان بوده و نشان داده که همواره از توسعه فضای کسب و کار استقبال می کند.

وی با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت های عظیمی در بخش های مختلف است که با بهره برداری مطلوب از آنها می توان شاهد تحولی عظیم در عرصه اقتصادی بود ادامه داد: بخش تولید ما با وجود داشتن مزیت های مطلوب     می تواند با حمایت همه جانبه دولتمردان به نقطه مطلوبی برسد و برای رسیدن به این مهم نیاز است که بانک ها در کنار تولیدگران باشند.

رییس اتاق بازرگانی ایلام خواستار پیگیری افزایش بازارچه های جدید بین استان ایلام و کشور عراق شد و افزود: کارهای لازم از جمله جانمایی مکان در خصوص ایجاد بازارچه های چنگوله و چیلات انجام شده که لازم است برای تصویب نهایی از طریق مقامات کشور عراق پیگیری شوند.

فروتن ابراز امیدواری کرد، با همکاری بخش خصوصی و دولتمردان شاهد بروز شکوفایی اقتصادی در منطقه باشیم.

استاندار جدید ایلام نیز در این نشست از هرگونه همکاری با بخش خصوصی استقبال کرد.

قاسم سلیمانی دشتکی گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال این است که از تمامی ظرفیت های بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی استفاده کند.

وی ادامه داد: استان ایلام می تواند با جلب سرمایه گذاری های جدید به نقطه مطلوبی برسد و برای رسیدن به این مهم نیاز است که دستگاه های اجرایی در کنار بخش خصوصی باشند.

استاندار ایلام گفت: رفع مشکلات بخش تولید، تقویت جایگاه صادرات در مرز بین المللی مهران و همچنین پیگیری افزایش بازارچه های مرزی با عراق در دستور کار قرار دارد.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: تلاش می شود که از طریق وزارتخانه های مختلف و با حمایت بخش خصوصی زمینه مناسبی برای شکوفایی اقتصادی منطقه فراهم شود.

خواندن 61 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 06:50