سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 05:35

استاندار جدید ایلام معرفی شد/ وزیر کشور: استانداران جدید بطور فصلی ارزیابی عملکرد می شوند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

11mehr962

وزیر کشور گفت: استانداران در دولت دوازدهم هر سه ماه یکبار ارزیابی عملکرد شده تا بتوانیم بدرستی فعالیت های صورت گرفته در استان ها را رصد کنیم.

 

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه استاندار ایلام اظهار کرد: جایگاه کشورمان در منطقه بحران زده خاور میانه باعث شده تا با حساسیت بیشتری مشکلات عرصه های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به کمبود منابع مالی دولت طی سال های اخیر باید تلاش کنیم بهترین عملکردها را ارائه دهیم تا از کمترین امکانات بهترین بهره برداری را داشته باشیم.
وزیر کشور یادآور شد: شرایط جمعیتی کشور ایجاب می کند سالیانه باید برای یک میلیون و 300 هزار نفری که وارد بازار کار می ‌شوند، شغل ایجاد شود که تحقق این امر با اکتفا به منابع دولتی امکان پذیر نیست و باید از همه ظرفیت های بخش خصوصی استفاده شود.
رحمانی فضلی اضافه کرد: نقش استانداران برای شناسایی ظرفیت های هر استان در این میان تعیین کننده است و باید با اعطای مشوق های سرمایه گذاری زمینه جذب سرمایه گذاران را برای فعال کردن مزیت های نسبی هر استان فراهم کنند.
رحمانی فضلی یادآور شد: در اوج تحریم‌ها و مشکلات تورم دولت در بحث برجام و تنش‌زدایی موفق عمل کرد و در منطقه نیز موفق و در داخل کشور نیز تاثیرگذار بود.
وی با تاکید بر اینکه استانداران جدید باید سیاست‌های دولت را پیگیری کنند و توسعه‌ استان را مدنظر داشته باشند، گفت:‌ ایلام در این میان از استان های با ظرفیت بالا در کشور است که در صورت توجه ویژه طی 10 سال آینده در مسیر پرشتاب توسعه قرار می گیرد.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دستی در ایلام حرف اول را خواهد زد، بیان کرد: استان ایلام در بین استان های برتر کشور قرار خواهد گرفت و در چهار سال گذشته این استان رشد بیشتری به نسبت میانگین کشوری داشته است.
وی با تاکید بر اینکه رقابت‌های مخرب را جایگزین تعامل نکنیم، گفت: گرایش اصلاح طلبی، اصولگرایی و مستقل ملاک نیست و مدیران باید تابع نگاه اعتدالی دکتر روحانی باشند و محور همکاری‌ها قانون و با عقلانیت و تفکر و آزادی در چهارچوب قانون کارها را پیش ببریم.
در پایان این مراسم با تمجید از تلاش های محمدرضا مروارید ، قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار جدید ایلام معرفی شد.

خواندن 61 دفعه