‏‏

‏‏

دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت 10:10

گزارش سی و چهارمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان ایلام

شماره نشست:34  تاریخ جلسه:24/05/98      ساعت شروع : 10.00        ساعت خاتمه: 11.30         محل نشست: استانداری ایلام

دستور جلسه:

بررسی موانع و مشکلات صنعت و راه های رفع آن ها با حضور معاون محترم امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت استان ایلام

مشروح مذاکرات

رئیس اتاق بازرگانی ایلام در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی:

تولید موتور محرکه اقتصاد به شمار می رود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: تولید موتور محرکه اقتصاد به شمار می رود که باید همواره از تولیدگران به عنوان سربازان جبهه اقتصادی توجه بیشتری شود.

شعبان فروتن در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با محوریت رفع مشکلات تولید بیان کرد: یکی از مهم ترین کارها برای تقویت تولید حذف قوانین دست و پا گیر است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد که کارگروهی برای پیگیری و شناسایی قوانین مزاحم و دست و پاگیر تولید متشکل از کارشناسان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی تشکیل شود تا با همفکری و همراهی یکدیگر در این زمینه مشکلات را احصا و دسته بندی کنند.

رئیس اتاق ایلام گفت: تقویت بخش تولید می تواند سایر بخش ها را شکوفا کند چرا که تولید چرخه اصلی تجارت ، اشتغال و کسب و کار است.

فروتن حمایت مالی و بانکی برای تامین سرمایه در گردش را ضرورتی اجتناب ناپذیر توصیف و تاکید کرد: بانک ها و دستگاه های اجرایی باید تمام ظرفیت و توان خود برای حمایت از تولید را بکارگیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز در این نشست گفت: وزارت صمت همواره تقویت تولید را با هدف شکوفایی اقتصاد در اولویت کاری خود قرار داده است.

یاراله نصیری بیان کرد: تشکیل کارگروهی با هدف پیگیری و شناسایی قوانین مخل تولید اقدام مناسبی است که این سازمان از هرگونه اقدامی که منجر به توسعه تولید شود، استقبال می کند.

استاندار ایلام نیز در این نشست بر ضرورت نگاه فرابخشی به حوزه تولید تاکید کرد.

قاسم سلیمانی دشتکی گفت: تقویت تولید زمینه ساز اشتغال پایدار، ارزآوری، شکوفایی کسب و کار و در نهایت تحول اقتصاد است و همه دستگاه های اجرایی باید پشتیبان و حامی تولیدگران باشند.

وی ادامه داد: حذف قوانین مخل تولید می تواند باعث شکوفایی تولید شود که ضرورت دارد کارگروهی در این زمینه هرچه زودتر فعال شود.

مصوبات استانی

  • مصوب شد که کارگروهی متشکل از دستگاه های اجرایی حوزه اقتصاد استان با همکاری اتاق بازرگانی با هدف شناسایی و احصا قوانین مزاحم تولید تشکیل شود.
  • مقرر شد که از ظرفیت بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برای حل مشکلات طرح ها و واحدهای صنعتی بهره برداری لازم به عمل آید.
  • مصوب شد که بانک های عامل در جهت تامین مالی طرح ها و واحدهای صنعتی از محل تبصره 18 و طرح رونق تولید با سازمان صمت نهایت همکاری داشته باشند.
خواندن 1505 دفعه