‏‏

‏‏

سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 09:36

گزارش بیست و هفتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان ایلام

شماره نشست:27  تاریخ جلسه:29/9/97         ساعت شروع : 10  ساعت خاتمه: 12   محل نشست: استانداری ایلام

پیش از دستور جلسه:

استاندار ایلام در ابتدای نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان به موضوع بودجه سال 98 کل کشور و سهم هر استان اشاره و مواردی را در این خصوص متذکر گردید.

دستور جلسه:

بررسی و ضرورت واگذاری طرح های عمرانی ونیمه تمام دستگاههای اجرایی استان ایلام به بخش خصوصی

مشروح مذاکرات

رئیس اتاق بازرگانی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی:

طرح های عمرانی به بخش خصوصی توانمند واگذار شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام گفت: طرح های عمرانی به بخش خصوصی توانمند با هدف سرعت بخشی در امور واگذار شود.

شعبان فروتن در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان ایلام بیان کرد: بخش خصوصی از هرگونه آمادگی لازم برای کمک کردن به توسعه همه جانبه اقتصادی کشور و به تناسب آن استان برخوردار است.

وی ادامه داد: امروز بخش خصوصی در کنار دولتمردان تلاش مضاعفی دارد که بتواند با توسعه و بهبود کارهای زیرساختی و عمرانی را با شتاب هر چه بیشتر به سرانجام برساند.

رئیس اتاق ایلام گفت: دستگاه های اجرایی می توانند با همکاری بخش خصوصی زمینه لازم را برای اتمام طرح های عمرانی نیمه تمام فراهم کنند.

فروتن تاکید کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی از هرگونه کاری که منجر به اتمام طرح های عمرانی نیمه تمام با هدف توسعه همه جانبه استان شود، استقبال می کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام نیز در این نشست گفت: واگذاری طرح ها به بخش غیردولتی در بودجه سال آینده مورد اهتمام قرار گرفته است.

رحمت اله قیصوری اظهار کرد: بنابراین ضرورت دارد که پیمانکاران توانمند بیش از پیش وارد مدار کار در حوزه عمرانی شوند تا شاهد شکوفایی اقتصادی منطقه باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز در این نشست بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت های غیردولتی برای اتمام طرح های نیمه تمام تاکید کرد.

یاراله نصیری گفت: دولت به دنبال این است که بخش خصوصی وارد عرصه کار و تولید شود و از فعالیت فعالان بخش خصوصی در عرصه طر ح های عمرانی استقبال می کند.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان ایلام نیز در این نشست از تکمیل طرح های نیمه تمام در حوزه عمرانی استان استقبال کرد.

قدرت فیض الهی گفت: ضرورت دارد که در راستای سیاست های اصل 44 قانون اساسی مبنی بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی، واگذاری طرح های عمرانی و نیمه تمام به بخش خصوصی دارای پشتوانه قانونی است که باید در دستور کار برنامه ریزان قرار گیرد.

استاندار ایلام نیز این نشست خواستار ورود بخش خصوصی برای اتمام طرح های نیمه تمام و اولویت دار در این استان شد.

قاسم سلیمانی دشتکی به ویژگی مدیران موفق اشاره و بیان کرد: مدیران باید متعهد، مسئولیت پذیر و موفق باشند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد که مدیران با توجه به بررسی لایحه بودجه دولت در مجلس شورای اسلامی پیگیری های لازم را از طریق وزارتخانه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رابطه با اعتبارات حوزه خود داشته باشند.

مصوبات

1- در این نشست مصوب شد که دستگاه های اجرایی استان ایلام طرح های عمرانی و نیمه را به بخش خصوصی توانمند، با تجربه و دارای قابلیت واگذار کنند.

2- اعضاء شورای گفت وگوی استان ، فهرستی از طرح های دستگاه ها مرتبط که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی دارند، شناسایی و به فعالان امور اقتصادی اطلاع رسانی کنند.

 

خواندن 1884 دفعه