‏‏

‏‏

دوشنبه, 09 مرداد 1396 ساعت 04:36

گزارش هجدهم جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان

شماره نشست:18    

تاریخ جلسه:4/5/96

ساعت شروع : 10

ساعت خاتمه:12

محل نشست: استانداری ایلام

پیش از دستور جلسه:

تشریح کلی دستور العمل جدید بانک مرکزی در خصوص واحدهای کوچک و متوسط توسط دبیر شورا

دستور جلسه:

بررسی دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای تامین مالی واحدهای کوچک و متوسط در استان

مشروح مذاکرات

هیجدهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در تاریخ 4/5/96 در محل استانداری ایلام با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام بررسی دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای تامین مالی واحدهای کوچک و متوسط را دستور جلسه عنوان کرد.

شعبان فروتن به تشریح دستورالعمل جدید بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: صاحبان واحدهای تولیدی که نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش دارند باید در سایت بهین یاب نامنویسی کنند.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات براساس دستورالعمل جدید بانک مرکزی منوط به تایید کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانی است.

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان ایلام اظهار کرد: یکی دیگر از شرایط استفاده از این تسهیلات این است که واحدهای تولیدی حتما باید بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند.

فروتن تاکید کرد: می طلبد که فعالان بخش تولید در استان ایلام برای استفاده از مزایای این قانون هرچه سریع تر نسبت به نامنویسی و پیگیری امور اقدام کنند.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: این قانون با هدف رفع نیاز واقعی تولیدگران که مبتنی بر تامین مالی واحدهای کوچک و متوسط بوده ابلاغ شده است.

حشمت اله عسکری بیان کرد: فعالان بخش تولید استان ایلام که دارای شرایط لازم به منظور بهره مندی از این قانون هستند باید هر چه سریعتر در زمینه پیگیری امور اقدام مناسبی داشته باشند.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید به دنبال این است که بتواند با استفاده از تمامی ظرفیت های قانون فصل جدیدی را برای تولیدگران رقم بزند.

عسکری ابراز امیدواری کرد که فعالان تولید استان ایلام بتوانند از مزیت های این قانون بیشتر بهره مند شوند.

مصوبات

در سطح استانی

1- اعلام به واحدهی تولیدی نیازمند به استفاده تسهیلات جهت ثبت نام در سامانه بهین یاب برای بهره مندی از تسهیلات مصوبه جدید بانک مرکزی

2- تشکیل کارگروهی متشکل از استانداری – سازمان صنعت معدن وتجارت- نماینده بانکها- اتاق بازرگانی و سازمان برنامه و بودجه برای بررسی پرونده های متقاضی تسهیلات از محل تامین مالی بانک مرکزی ایران

3- اولویت بخشی بانکهای عامل به واحدهای تولیدی صادرات گرا جهت پرداخت تسهیلات مورد نیاز این واحدها

خواندن 976 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 اسفند 1396 ساعت 08:44