‏‏

‏‏

دوشنبه, 30 خرداد 1401 ساعت 12:26

بازدید هیات تجاری اقتصادی عراقی از واحدهای صنعتی ایلام

30khordad14011

 

هیات تجاری اقتصادی عراقی از تعدادی واحدهای صنعتی و تولیدی استان ایلام بازدید کردند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در حاشیه این بازدید گفت: این هیات تجاری اقتصادی 21 نفره متشکل از رئیس اتاق بازرگانی تجار و بازرگانان و تولیدگران استان دیاله عراق است که به دعوت رسمی اتاق بازرگانی ایلام به این استان سفر کرده اند.

شعبان فروتن آشنایی این هیات تجاری- اقتصادی با ظرفیت های تولیدی، اقتصادی و تجاری ایلام را از جمله اهداف بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی استان ذکر کرد.

وی ادامه داد: این بازدیدها فرصت مطلوبی را برای معرفی توانمندی های اقتصادی، تولیدی و تجاری ایلام را به هیات عراقی برای تبادل و گسترش صدور کالای تولیدی استان را به کشور همسایه فراهم می کند.

30khordad14012

رئیس اتاق بازرگانی ایلام گفت: این هیات از سه واحد صنعتی – تولیدی شهرک صنعتی شباب و همچنین کارخانه سیمان ایلام بازدید کردند.

فروتن با اشاره به اینکه بازارچه جدید هلاله شمالی در روبروی استان دیاله عراق واقع شده است تاکید کرد: تلاش می شود که ارتباط موثری و قوی بین فعالان اقتصادی این استان با دیاله عراق به منظور استفاده بهینه از ظرفیت بازارچه هلاله شمالی فراهم شود.

وی یادآور شد: ایلام یکی از مهم ترین کانون های تردد زوار و صدور کالای ایرانی به عراق بوده به نحوی که پارسال یک میلیارد و 160 میلیون دلار کالا از طریق این استان به کشور همسایه صادر شده است.

30khordad14013

خواندن 97 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 خرداد 1401 ساعت 06:27