‏‏

‏‏

سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 06:29

شعبه شورای حل اختلاف ویژه بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایلام افتتاح شد

24dey981

 

شعبه 15 شورای حل اختلاف ویژه بخش خصوصی متشکل از سازمان صمت، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و بانک های عامل در آیینی با حضور مدیران دستگاه های قضایی، اجرایی و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی ایلام افتتاح شد.

رئیس اتاق بازرگانی ایلام در این آیین گفت: این شعبه با هدف جلوگیری از اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی به اختلافات قضایی بین واحدهای تولیدی، صنعتی، تجاری و بانک ها ایجاد شده است.

شعبان فروتن بیان کرد: این شعبه نقش موثری در ایجاد صلح و سازش و حل اختلافات حقوقی بین تولیدگران، صنعتگران، بازرگانان و دیگر صنوف دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه کارهای لازم به منظور فعالیت این شعبه با همکاری دادگستری استان ایلام، اتاق بازرگانی و سازمان صمت انجام شده است.

رئیس اتاق ایلام اظهار کرد: اتاق بازرگانی ایلام از هرگونه اقدامی که منجر به رفع مشکلات فعالان بخش خصوصی شود استقبال می کند و آمادگی لازم برای همکاری با سایر دستگاه ها دارد.

فروتن ابراز امیدواری کرد، با حمایت همه دستگاه های اجرایی، قضایی و بخش خصوصی شاهد بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید بیش از پیش باشیم.

24dey982

رئیس کل دادگستری استان ایلام نیز در این آیین گفت: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید و همچنین تاکید رییس قوه قضاییه در جهت رفع موانع و تقویت تولید در شرایط جنگ اقتصادی، راه اندازی شعبه شورای حل اختلاف ویژه فعالان بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.

علی دهقانی بیان کرد: مطابق توافق نامه وزارت صمت و مرکز شورای حل اختلافات کشور و در راستای حل اختلافات مربوط به مسائل حقوقی و مالی در واحدهای تولیدی و همچنین تسریع در حل اختلافات با محوریت صلح و سازش این شعبه در استان ایلام راه اندازی شد.

وی ادامه داد: اهداف مد نظر در این شعبه انجام صلح و سازش، رسیدگی قانون به حل اختلافات بدهکاران و طلبکاران و افراد غیردولتی از طریق فراهم کردن ساز و کارهای لازم به منظور جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و رفع مشکلات و تلاش در جهت سازش بین طرفین دعوی است.

رئیس کل دادگستری ایلام تاکید کرد: این شعبه فرصت مطلوبی را برای حل اختلافات مالی و جلوگیری از توقف و تعطیلی واحدهای تولیدی – صنعتی فراهم می کند.

دهقانی در پایان این نشست از اتاق بازرگانی، سازمان صمت، معاون شورای حل اختلاف دادگستری و دیگر فعالان بخش خصوصی برای تلاش و کوشش در راستای راه اندازی این شعبه تقدیر کرد.

24dey983

خواندن 397 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 بهمن 1398 ساعت 07:18